Haber

Biden’ı kızdıran soru: Aptal…

Biden, Beyaz Saray’da ekonomi politikaları hakkında konuştu.

Konuşmasının sonunda bir gazeteci Biden’a, kendisi ve oğlu Hunter Biden’ın karıştığı “yasadışı para alışverişi” tartışmasına ilişkin bir FBI belgesinde yer aldığı iddia edilen Ukraynalı bir muhbirin kendisinden neden “Koca Adam” olarak bahsettiğini sordu. .

“Neden böyle aptalca bir soru sordun?” Biden muhabire sordu. cevabı verdi.

– Biden hakkındaki iddialar

Cumhuriyetçi milletvekilleri, Biden’ın genel başkan yardımcısı olduğu dönemdeki politika kararları için “yabancı uyruklu kişinin dahil olduğu yasa dışı para alışverişinin” ayrıntılarını içerdiğini iddia ettikleri belge için Mayıs ayı başında FBI ve Adalet Bakanlığı’na bir mektup göndermişlerdi.

Ancak FBI, “adli soruşturmalara zarar verebilecek, kişilerin mahremiyetine veya itibarına haksız yere zarar verebilecek ve kamuoyunda yanlış izlenim yaratabilecek bilgileri ifşa etmekten kaçınmanın kritik önem taşıdığını” belirterek bu konuda bilgi paylaşmayı reddetti.

Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verebilirlik Komitesi Lideri James Comer, FBI Direktörü Christopher Wray’in ilgili belgeyi sağlamadığı için “Kongreye saygısızlıktan” sorumlu tutulmasını talep etti.

ABD Senatörü Chuck Grassley, bu haftanın başlarında, Biden’ın başkan yardımcısı olduğu sırada “bir rüşvet planına karıştığını” gösteren ses kayıtlarının olduğunu iddia etti.

Yabancı uyruklu kişinin zor durumda kalması ihtimaline karşı kayıtların bir nevi “sigorta poliçesi” olarak tutulduğunu belirten Grassley, bu kişinin Hunter Biden ile yaptığı 15 görüşmenin ve Joe Biden ile yaptığı iki görüşmenin kaydının olduğunu iddia etti. o zaman başkan yardımcısı kimdi.

Biden, kendisiyle ilgili tartışmaları “saçma” olarak nitelendirmişti. Beyaz Saray yetkilileri, Cumhuriyetçilerin iddialarının temelsiz olduğunu ve bunun “siyasi bir gösteri” olduğunu savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu