Haber

Uluslararası Yardım Vakfı Başkanı Mustafa Efe Umre’de gözaltına alındı: Ayaklarından kelepçelendi

Uluslararası Yardım Vakfı Lideri Mustafa Efe, Suudi Arabistan’daki umre ziyaretinde gözaltına alındı. 12 saatlik gözaltında Efe’nin ayakları kelepçelendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde “Aziz Mahmud Hüdâyi Cami İmamı Hatib-i” olarak görev yapan İmam Mustafa Efe, 2021 yılında görevinden alındı. Efe daha sonra Uluslararası Yardım Vakfı’nın başkanlığını üstlendi.

Suudi Arabistan’daki umre ziyaretinde Filistin ve Gazze ile ilgili kısa videolar çeken Mustafa Efe, bugün Suudi Arabistan polisi tarafından gözaltına alındı. Ayaklarından da kelepçelenen Efe, 12 saat sonra serbest bırakıldı.

Mustafa Efe ile umreye giden İsmail Kibir, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada yaşananları şöyle anlattı: “Bugün kısa videolar çekiyordu. Filistin ve Gazze’den bahsediyordu. Bunun üzerine gözaltına alındı. 12 saat gözaltında tutuldu. Gözaltı süresi boyunca ayakları kelepçelendi. Şu anda otel odasında dinleniyor. Yarın Türkiye’ye gelecek.”

Kibir, Mustafa Efe’nin faal bir imam olmadığını ve şu anda Uluslararası Yardım Vakfı’nın başkanlığını yürüttüğünü söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu