Haber

Söke Belediyesi Çalışanlarına Yüzde 50-70 Zam Verildi

Söke Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasındaki toplu sözleşme süreci tamamlandı. Yapılan görüşmeler sonucunda ekip çalışanları ve belediye şirketine bağlı çalışanların maaşlarına yüzde 50 ila 70 oranında zam yapıldı. Toplu sözleşmeden memnun olan Söke Belediyesi personeli, Önder İberya Arıkan’ı davul ve zurnalarla karşıladı.

Toplu sözleşme, Söke Belediyesi İnşaat Sahası’nda Lider İberya Arıkan ile Belediye İşçi Sendikası Aydın İl Başkanı Hidayet Yaman arasında imzalandı. Toplu sözleşmeyle maaşlarına yapılan zamdan mutlu olan personel, Önder Arıkan’ı davul ve meşalelerle karşıladı.

Söke Belediye Başkanı Arıkan’a sendika temsilcileri ve personel tarafından çiçek takdim edildi. Sendika Lideri Hidayet Yaman da Önder Arıkan’a teşekkür plaketi takdim etti.

İyi bir toplu sözleşme süreci geçirdiklerini belirten Belediye-İş Sendikası Aydın İl Başkanı Hidayet Yaman, “Temsilcilerimizle ve belediye yönetimiyle yaptığımız görüşmelerde taleplerimizin yüzde 90’ı karşılandı. İnanın bana bu konuda anlaşma sağlandı” dedi. Aydın’ın 17 ilçesine örnek olacak. Bu anlamda Belediye Başkanımız Sayın Mustafa, “İberya Arıkan’a ve görevlendirdiği yönetim kurulu üyelerime tüm personel arkadaşlarım ve aileleri adına teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmenin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kendisini coşkuyla karşılama organizasyonunun kendisi için sürpriz olduğunu belirten Söke Belediye Başkanı Arıkan, “Bizim görevimiz Söke’ye hizmettir, çok değerli dostlarımla, işçi kardeşlerimle Söke’ye hizmet ediyoruz. Organizasyonun başkanıyız, kaptanıyız. Bizim görevimiz bu gemiyi almak. Bunu bizimle çalışan, hepsini sevdiğim, değer verdiğim, saygı duyduğum çalışma arkadaşlarımla yapıyoruz. Misyonumuz bu arkadaşlara bütçemiz oranında gerekli katkıyı sağlamaktı. Umarım bu katkıyı yapmışızdır ve hakkınızı verebilmişizdir. Çünkü ülke ekonomisinin ne kadar kötü yönetildiği ortadadır. “Enflasyon ve zorlu ekonomik koşullar altında işçilerimize baskı yapmadığımızı düşünüyorum. bu ortamda. Toplu sözleşmenin herkes için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu