Haber

Kayseri’den depremzedelere sıcak yemek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Depremin ilk anlarından itibaren arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere altyapı çalışmaları, temizlik, barınma ve lojistik çalışmalarının yanı sıra bölgeye acilen gıda, giyecek ve diğer malzeme takviyelerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin yaralarını sarmaya devam ediyor. titreme Bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta kurduğu yemek standında her gün bölge halkına sıcak yemek ikramında bulunuyor.

DEPREM VE VAZİFE SAYESİNDE HALK MEMNUNİYETLERİNİ SÖYLEDİ

Bir haftayı aşkın süredir devam eden ve yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremde bölgedeki depremzedelere ve yetkililere sıcak yemek ikramına devam eden Büyükşehir Belediyesi, çeşitli öğünlerle desteğini aralıksız sürdürüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da zaman zaman bölgeye giderek depremzedelere ve bölgedeki yetkililere kendi elleriyle sıcak yemek dağıttı.

15 BİN DEPREM MAĞDURU VE GÖREVLİYE GÜNLÜK SICAK YEMEK HİZMETİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, besin yüklü 10 araç, 5 portatif mutfak ve 20 kişilik aşçı grubuyla, başta sulu yemekler olmak üzere, beyaz ve kırmızı et yemekleri ile çorbalar başta olmak üzere birçok yiyecek ve içeceği, KAYTUR aracılığıyla bölge halkına ulaştırıyor. Kahramanmaraş’ta deprem bölgesi, depremin merkezi oldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan yemek stantlarında 15 bin depremzede ve görevliye günlük sıcak yemek dağıtılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu