Teknoloji

Binlerce kişi deprem bölgesine sevk edildi: Telefon dükkanlarında powerbank cihazları tükendi

Türkiye’nin 10 ilini vuran 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde cep telefonlarının açık olması çok değerli.

Deprem bölgesine davetin yapılmasının ardından yurdun dört bir yanından duyarlı vatandaşlar bu ihtiyacı karşılamak için seferber oldu.

Taşınabilir piller bitti

Bu dönemde en çok ihtiyaç duyulan cihazların arasında taşınabilir piller ön plana çıktı. Eskişehir’de telefon tamiri ve satışı da yapan esnaflar, dükkanlarındaki powerbank’leri deprem bölgesine gönderdikleri için ellerindeki cihazların tükendiğini söyledi.

Kentte birden fazla telefon dükkanında taşınabilir pil kalmadığını belirten Azizoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Telefon Bayileri ve Türkiye Cep Telefon Kurumu olarak deprem bölgesine gerekli yardımı yaptık. Beyin sarsıntısının verdiği hasar nedeniyle bazı bölgelerde güç eksikliği büyük bir sorundur. Mesleğimize yeterince destek olmaya karar verdik.

Herkesin cebinde cep telefonu olduğu için özellikle powerbank cihazları deprem bölgesinde oldukça kullanışlıdır. Deprem bölgesinden gelip cep telefonu bozulan vatandaşlarımız var onlara da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Birden fazla telefon mağazası bu konuda destek verdiği için etrafa sorduğumuzda mağazalarında powerbank cihazı olmadığını söylüyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu