Haber

CHP Kongresi’nde Tutuklu Gazetecilere Destek

CHP 38. Olağan Kurultayı’nı takip eden gazeteciler, tutuklu gazeteci Tolga Şardan’a destek amacıyla yakalarında “Gazeteciyiz” ve “Sadece gazetecilik yapıyoruz” yazılı rozetler taktı. Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Ankara Şubesi, gazetecilerin fotoğraflarını paylaşarak, “Gözaltındaki meslektaşımız Tolga Şardan’ın sözlerini gazeteci olarak çalıştığımız alanlara taşıyoruz. Biz gazeteciyiz. Mesleğimizi yapmaya devam edeceğiz. Kamuoyunu bilgilendirin.”

CHP 38. Olağan Kongresi bugün Ankara’da yapılıyor Spor Salonda kendisini takip eden gazeteciler, tutuklu T24 yazarı ve gazeteci Tolga Şardan ile dayanışmayı göstermek amacıyla yakalarında “Biz gazeteciyiz” ve “Sadece gazetecilik yapıyoruz” yazılı rozetler taktılar. ÇGD Ankara Şubesi gazetecilerin dayanışma gösteren fotoğraflarını paylaştı. ÇGD Ankara Şubesi X (Twitter) hesabından yapılan açıklama şöyle:

“Gözaltındaki meslektaşımız Tolga Şardan’ın sözlerini gazeteci olarak çalıştığımız alanlara taşıyoruz. Biz gazeteciyiz. Kamuoyunu bilgilendirmek için mesleğimizi yapmaya devam edeceğiz. Tolga Şardan’ı serbest bırakın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu