Haber

Sarıkamış’ta Kar Yıldızları – 300 öğrenci kayak öğreniyor

Karın yıldızları Sarıkamış’ta

-300 öğrenci kayak yapmayı öğreniyor

KARS – Kars’ta kayak yapmayı bilmeyen 300 4’üncü sınıf öğrencisi ilk kez Sarıkamış’ta kayakla tanıştı. Minik öğrenciler kayak yaparak keyifli vakit geçirdi.

Kars Valiliği himayesinde başlatılan “Sarıkamış’ta Kar Yıldızları” Projesi kapsamında kayak yapmayı bilmeyen 300 4’üncü sınıf öğrencisine kayak eğitimi veriliyor. Çocuklarla ilk kez kayak yapan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat, çocuklarla kayak yapmayı öğrenecek.

Kentte eğitim gören 4’üncü sınıf öğrencilerinin yaşadıkları şehrin doğal güzellikleri ve kış turizmi merkezi olan Sarıkamış ilçesinde kayak yapmayı öğrenmeleri ve çeşitli aktivitelerle eğlenmeleri amacıyla “Karın Yıldızları Sarıkamış’ta” projesi hayata geçirildi . Osman Yüce Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde toplam 300 öğrenci 6 gruba ayrıldı, her grup 2 gün kayak eğitimi alacak. Profesyonel eğitmenlerden özel kayak dersleri almanın yanı sıra iki gece Sarıkamış’ta kalıp ateş başında sucuk ekmek, kızak gibi aktivitelere de katılıyorlar. Güzelliklerini görecekler.

Etkinlik 12 gün sürecek. Etkinliğe kayak bilen ortaokul öğrencileri de ellerinde Türk Bayrakları ile katılarak gösteri yaptılar.

“İçlerinden milli sporcularımız çıkacak”

Etkinliğe katılan Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat, ilk kez kayak yapmaya gidecek öğrencilerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti. Kayak hocalarının öğrencilere verdiği ayak derslerini izleyen Vali Polat, “Bereketli bir 15 tatil geçiriyoruz. Çok şükür kar yağdı ve yağmaya da devam ediyor. Sarıkamış tesislerimizde doluluk oranımız çok uygun. İnsanlarımızı burada ağırlıyoruz, eğlendiriyoruz. Sarıkamış bir Türkiye ve Dünya markasıdır. Bunu kendi çocuklarımıza da markayı anlatmamız gerektiğini düşünüyoruz. ‘Kars’ın çocukları Sarıkamış’ta kayak öğrenecek’ dedik ve dün başladı. Kar yıldızlarımız 2 gece Gençlik Spor tesislerimizde kalmalı, çocuklarımızı burada ağırlayıp onlara kayak yapmayı öğreteceğiz, onlarla burada sohbet edeceğiz, eğlenceli vakit geçireceğiz. Amacımız tüm ilkokul mezunlarımızın kayak yapmayı bilerek mezun olmaları. Bu konuda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kars’ın çocuklarına kayak yapmayı öğreteceğiz ve bu tesisi tüm çocuklarımıza göstereceğiz. Çocuklarımıza kayak yaptıracağız ve umarım aralarında Milli Sporcular da olur. Altın madalya kazanan sporcular olacak. “Kristal karlar diyarı Sarıkamış’ta çocuklarımız kayak yapmayı öğrenecek, ben de kayak yapmayı öğreneceğim” dedi.

İlk kez kayak yapan 9 yaşındaki Ecrin Su Güzeloğlu, “Çok yorucu, aslında eğlenceli ve biraz da yorucu.” Ama dikkatli olmanızı tavsiye ederim, yerimde duramıyorum, bu yüzden az çok beğendim” dedi.

4’üncü sınıf öğrencisi Ömer Kaya, “Kayak yapmak eğlenceli, biraz yorucu ama yine de birbirimize sahip olduğumuz güzel bir ortam. Kayak yapmayı öğrendiğimizde güzel olacak, eğlenceli bir şey.”

Kars Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ziya Polat, 4’üncü sınıf öğrencilerinin kayak derslerini izledikten sonra kendisi de kayak dersi aldı. Vali Polat, kayak kıyafetini giyerek kayak hocası eşliğinde kayak yaptı. Çocuklar Osman Büyük Kayak Merkezi’nde eğleniyor. Aynı zamanda kayak yapmayı da öğreniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu