Haber

Oral B Challenge İstanbul Üçüncü Kez Gerçekleştirildi

Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Oral B Challenge İstanbul üçüncü kez düzenlendi.

Dünyanın ilk ve tek kıtalararası triatlon yarışı olan etkinlikte, triatlon bisiklet bölümünde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın pedal çevirirken, yüzme etabında ise Ümraniye Belediyesi Lideri İsmet Yıldırım yarıştı.

Türkiye Triatlon Federasyonu Lideri Bayram Yalçınkaya, değerli bir organizasyonda yer aldıklarını vurgulayarak, “İki kıtayı birleştiren bir organizasyondu. 2025 yılında Asya ve Avrupa Şampiyonası’nı birlikte düzenlemek istiyoruz ve bunun için yetkililerle görüşmelerimiz sürüyor. Daha önce hiçbir şubemizde böyle bir şey yapılmadı. Ay sonuna kadar bu durumun netleşeceğini düşünüyorum.” dedi.

Spora destek vermeye devam edeceklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Spor, insan sağlığına katkı sağlayan önemli unsurlardan biri. Günümüz insanı yeterince hareket etmiyor. Bu durum hastalıklara da neden oluyor. Biz de katkı sağlamak istiyoruz.” Halkımızı sporla tanıştırmak. Biz de bilinçlendirmek istiyoruz. Bu tür organizasyonlara çok önem veriyoruz.” terimleri kullandık.

Organizasyonda Kanlıca-Küçüksu ortasındaki 2 bin 300 metrelik yüzme parkurunu 29 dakikada tamamlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, triatlona katılan sporcuları tebrik ederek, “Spor hayatın ortasındadır. İlgilenenler Spor yaparak daha zinde oluyoruz ve hayata farklı bakıyoruz.”İnsanlar kolay kolay hastalanmıyor. Tüm vatandaşlarımıza spor yapmalarını tavsiye ediyorum.” şeklinde görüş dile getirdi.

Milli atlet Şahika Ercümen ise böyle bir organizasyonda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Çok başarılı bir yarış çıkardığımızı düşünüyorum. Böyle bir spor organizasyonuyla İstanbul’u tanıtmak çok değerliydi.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu