Haber

Muratpaşa Belediyesi Engelsiz Kafe Zeytinpark’ta Engelli Çocuklarla Doğa Kampı Düzenledi

Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Manisiz Cafe, Zeytinpark’ta engelli çocuklarla doğa kampı düzenledi. Kampın ilk gününde çocuklar karanlıkta parlayan boyalarla hazırlanan rengarenk tişörtleriyle neon partide eğlendiler.

Engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları yürüten Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe, 2 milyonluk şehir merkezinde Türkiye’nin en büyük yeşil alanı olan Zeytinpark’ta engelli çocuklar ve aileleriyle kamp düzenledi. 630 bin metrekare.

Kampta düzenlenen neon partide çocuklar karanlıkta parlayan boyalarla hazırladıkları tişörtleri giyerek eğlendiler. Engelli çocuklar ve aileleri müzik eşliğinde dans edip eğlenirken kamp yöneticisi Hande Aydurdu, “Burada her şey çocuklarımız ve ailelerimiz için. Özellikle ailelerimizin nefes alması için. Çocuklarımıza mutlu anılar bırakmak için buradayız.”

Kampa katılan velilerden Nergis Uysal, çocuklarla birlikte aktivitelere katılmanın farklı bir deneyim olduğunu söyledi. Uysal, “Orada eğitimlerimiz çok iyi gidiyor. Mutluyuz. Çok seviyoruz. Çok güzel.” Tutku Yıldız, Muratpaşa Belediyesi’nin kampında çocukların ve velilerin sosyalleşme fırsatı bulduğunu belirterek, “Engelsiz Kafe’nin bu tarzdaki etkinliklerinin biraz daha açık havada olmasını istedik. Zeytinpark çok güzel bir yer. Çok teşekkür ederiz. ” Yıldız, “Bizi burada birleştiren şey kıyafetlerimiz, sosyal statümüz, hayata bakış açımız değil, çocuklarımızdır.” – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu