Teknoloji

MSI CLAW Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı!

MSI CLAW Türkiye’de de oyuncular ile buluştu. Peki cihaz nerelerde bulunabiliyor ve fiyatı ne kadar? Detayları haberimizde sizi bekliyor.


İlginizi Çekebilir: Çift Ekranlı OLED Dizüstü Bilgisayarı ASUS Zenbook DUO, Türkiye’de!


MSI CLAW Türkiye’de Vatan Bilgisayar ve OverGame Mağazalarında Satışta

Ocak ayındaki CES fuarında duyurulmuş olan MSI CLAW, geçtiğimiz hafta içerisinde satışa sunulmuştu. Yakın bir zaman önce ülkemizde de satışa sunulan taşınabilir bilgisayarın Vatan Bilgisayar fiyatı 49.699 TL iken, OverGame ise 41.990 TL ile mağazasına getirdi.

  • İşlemci: Intel Core Ultra 7 155H (1.4 GHz’den 4.8 GHz’e kadar)
  • Ekran kartı: Intel Arc (2.25 GHz’e kadar)
  • Bellek: 16 GB LPDDR5
  • Depolama: 512 GB PCIe Gen4 NVMe SSD
  • Ekran: 7 inç, 1080p, 120 Hz, IPS
  • Bağlantı: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2

Cihazın işlemcisi XeSS teknolojisi ile uyumlu oyunları destekliyor iken, MSI CLAW 53Wh pil ile tam kapasite çalışması durumunda iki saat kadar çalışabiliyor. Ayrıca rakiplerine göre havalandırma deliklerinin % 50 oranında daha büyük ve daha iyi bir havalandırmanın sağlıyor.

675 gram ağırlığıyla orijinal Steam Deck’ten biraz daha ağır olan Claw, 294 mm genişliğinde, 117 mm yüksekliğinde ve 21,2 mm kalınlığında. MSI, taşınabilir oyun bilgisayarının dokunsal düğmeler ve Hall efektli tetikleyicilerle donatıldığını ve bunların uzun vadede dayanıklı olduklarını söylenmişti.

CLAW, 1080p çözünürlüğe ve 500 nit tipik parlaklığa sahip yedi inçlik 120Hz IPS ekranla geliyor ve bu, Asus ROG Ally’nin ekranına oldukça benzer. Steam Deck’in yeni OLED versiyonu göz önüne alındığında MSI’ın ekranında OLED teknolojisi kullanılmaması dikkat çekiyor.

Son olarak yazılım noktasında CLAW, oyunlarınıza ve oyun kütüphanelerinize kısayollar sunmak için MSI’ın kendi MSI Center M yazılımı ile Windows 11’i çalıştırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu