Teknoloji

Microsoft, OpenAI tarafından desteklenen yeni Bing ve Edge tarayıcısını duyurdu

Beklendiği gibi Microsoft, OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojisi ile güçlendirilecek olan Bing arama motorunun ve Edge web tarayıcısının yeni bir sürümünü tanıttı. Şirket, bu yapay zeka teknolojisinin OpenAI’nin mevcut ChatGPT AI botundan daha güçlü olacağını söyledi.

Microsoft CEO’su satya nadella Konuşmasında internetin yükselişinde web tarayıcılarının büyük bir etken olduğunu ve arama motorlarının web’i düzenlemeye yardımcı olduğunu belirtti. Microsoft Başkan Yardımcısı Yusuf Mehd Ben ise yapay zekanın yeni nesil web tarama ve arama olacağını söyledim. Şirket, Bing’in yeni sürümünü daha önceki sızıntılarla dengeleyerek 1.000 karaktere kadar girilebilen daha büyük bir arama kutusuyla tanıttı.

Yapay zeka destekli Bing: Chat seçeneği dikkat çekiyor.

Şirket ayrıca Bing’e bir sohbet botu entegre edecek, böylece insanlar ona doğal dilde sorular sorabilecek ve yanıtlar alabilecek. Örneğin, bir ülkeye seyahat planlıyorsanız, chatbot seyahatinizin her günü için kullanabileceğiniz olası bir güzergah oluşturabilecektir; İsteğinize göre yemek planı hazırlayabilecektir. Elbette isteyenler chatbot ve alışılagelmiş Bing arama sonuçları arasında dilediği gibi geçiş yapabilecek.

Edge web tarayıcısına gelen iyileştirmelere gelince… Microsoft, Bing sohbet robotunu tarayıcıya entegre edeceğini söylüyor. Bir web sitesine bakmak ve hızlı bir özet almak için AI chatbot’u kullanabileceksiniz. Örneğin, karmaşık bir finansal sonuç bültenini özetleyebileceksiniz.

Bu yeni sohbet robotunun diğer işlevleri arasında Microsoft’un LinkedIn sosyal ağında sizin için bir gönderi yazmak ve hatta bazı kodları yeniden yazmak yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu