Haber

Mehmet Öz deprem bölgesini ziyaret etti

Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Doktor Mehmet Öz, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeyi ziyaret etti.

Öz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ziyaretine ilişkin açıklamalara ve fotoğraflara yer verdi.

Doktor Öz’den deprem bölgesine ziyaret

Doktor Öz; Gönüllüler, ilk müdahale ekipleri ve hastanelerle görüşmek ve temel ihtiyaçların belirlenmesine yardımcı olmak için deprem bölgesine gittiğini söyledi.

Liman kenti İskenderun’dan bir manzaraya yer veren Öz, afetzedeler için seferberlik ruhuna dikkat çekti:

“Gemiler hastane olacak şekilde donatıldı”

Yaralıları tedavi etmek için hastane olacak şekilde donatılmış gemiler var. Sahada neler yaşadıklarını daha iyi anlamak için cephe çalışanları ile görüştüm.

“Güçleri ve metanetleri bana ilham veriyor”

Bölgede bir hastanenin harap halini gördüğünü anlatan Mehmet Öz, afet sonucu çok sayıda sağlık çalışanının yaralandığını ve hayatını kaybettiğini hatırlattı. Öz dedi ki:

Bu nedenle işçi sayısı sınırlıdır. Hastalara bakmak için ön saflarda çalışanlar inanılmaz bir baskı altında. Bu krizdeki güçleri ve metanetleri bana ilham veriyor.

Depremin hemen ardından yaptığı paylaşım

Öte yandan depremin ardından hızla paylaşımlarda bulunan Öz, şiddetli sarsıntı sonucu Türkiye ve Suriye’de yıkımların yaşandığını açıklayarak, çok soğuk havanın kurtarma çalışmalarını zorlaştırdığına dikkat çekti.

Geçmişte bölgeyi dolaştığını anlatan Öz, sınırın hem Türkiye hem de Suriye tarafındaki mülteci kamplarını ziyaret ettiğini yazdı.

Gözden kaçırma ABD’den 60 tondan fazla yardım malzemesi gönderiliyor Haberin Detayları
ABD’li gruplar 5 bin 500 binada hasar tespiti yaptı Haberin Detayları

koprubasihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu