İş

Kazanç çağrısı: InfuSystem 2024 yılının ilk çeyreğinde istikrarlı bir büyüme bildirdi

İnfüzyon pompaları ve ilgili hizmetler alanında lider bir tedarikçi olan InfuSystem Holdings, Inc. (NYSE American: INFU), 2024 yılının ilk çeyreğinde Cihaz Çözümleri işinin etkisiyle gelirlerinde %5’lik bir artış kaydederek 32 milyon dolara ulaştığını bildirdi. Şirket %51,5 brüt kar marjı ile brüt karında %10’luk bir artış kaydetti. Ancak, yinelenmeyen giderlerin toplamı yaklaşık 1,2 milyon dolar oldu ve bu da çeyreğin işletme performansını etkiledi.

InfuSystem bir onkoloji müşterisiyle önemli bir kiralama anlaşması yaptı ve 2025’in başlarından itibaren Yara Bakımı girişimlerinden önemli katkılar bekliyor. Şirket, BT ve iş uygulamaları yükseltmelerine yatırım yapıyor ve yıl için yüksek tek haneli gelir büyümesi ve yüksek onlu seviyelerde düzeltilmiş FAVÖK elde edeceğinden emin.

Önemli Çıkarımlar

 • InfuSystem’in 2024 yılının ilk çeyreğindeki geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 artarak 32 milyon dolara ulaştı.
 • Brüt kar marjı %51,5 olarak gerçekleşirken, brüt kar bir önceki yıla göre %10 arttı.
 • Çeyrek sonuçlarını 1,2 milyon $ tutarındaki tek seferlik giderler etkiledi.
 • Bir onkoloji müşterisiyle yapılan büyük bir kiralama anlaşmasının gelecekteki gelirleri artırması bekleniyor.
 • Şirket, Biomed işinde verimliliği artırmaya ve temel kiralama işini genişletmeye odaklanmış durumda.
 • Önümüzdeki 18 ila 24 ay içinde BT ve iş uygulamaları için 3 milyon ila 4 milyon dolar arasında yatırım yapılması planlanıyor.
 • InfuSystem, bu yıl için yüksek tek haneli gelir artışı ve yüksek onlu seviyelerde düzeltilmiş FAVÖK elde etme konusunda iyimser.

Şirket Görünümü

 • InfuSystem bu yıl için gelir ve düzeltilmiş FAVÖK beklentilerini tutturmuş durumda.
 • Şirket kalan üç çeyrekte daha güçlü bir performans bekliyor.
 • InfuSystem’in yıl için beklentileri, zayıf geçen ilk çeyreğe rağmen değişmedi.
 • Gelecekte çift haneli büyüme potansiyeli ile birlikte yüksek tek haneli büyüme bekleniyor.
 • Biyomedikal ve yara bakımı sektörlerinde 2025 yılından itibaren önemli bir büyüme bekleniyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Önemli Ayı Gelişmeleri

 • İlk çeyrekte faaliyet performansını etkileyen yinelenmeyen giderler yaşandı.
 • Şirket, gelir ve düzeltilmiş FAVÖK açısından zayıf bir başlangıç yaptığını kabul etti.

Yükselişte Öne Çıkanlar

 • InfuSystem, GE Healthcare ile yapılan ana hizmet anlaşması kapsamında yaklaşık 220.000 cihazı bünyesine kattı.
 • Şirket, Biomed işinde gelir artışı için kaynaklarını kullanıyor.
 • Platform hizmetleri modeline geçişin gelecekteki büyümeyi desteklemesi bekleniyor.
 • Biyomedikal ve yara bakımı sektörlerinde yeni fırsatlar araştırılıyor.

Kaçırılanlar

 • Şirket, bu çeyreğin finansal sonuçlarını etkileyen yinelenmeyen giderler yaşamıştır.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • InfuSystem, pazar büyüklüğü, giriş hızı ve mevcut ortaklıklar gibi faktörlere dayalı olarak pazarlara öncelik vermektedir.
 • Şirket önümüzdeki 18 ila 24 ay içinde lenfödem pazarını takip etmeyecek.
 • InfuSystem, doğru ortak ve ürünle lenfödem pazarını keşfetmeye açık olmaya devam ediyor.

InfuSystem temsilcisi Rich Dilorio, bir sonraki üç aylık güncellemede daha fazla ilerleme paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti ve beklentisini ifade ederek kazanç çağrısını sonlandırdı. Belirli pazarlara ve ortaklıklara öncelik verilmesi de dahil olmak üzere şirketin stratejik kararları, piyasa koşullarının ve şirket içi kabiliyetlerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini yansıtmaktadır. InfuSystem’in istikrarlı gelir artışı ve devam eden girişimleri, yılın geri kalanı için olumlu bir görünüme işaret ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

InfuSystem’in son mali sonuçları, gelirde %5’lik bir artış ve brüt kârda %10’luk bir yükselişle 2024 yılına umut verici bir başlangıç yapıldığını gösteriyor. Bu rakamlara ek bağlam sağlamak için InvestingPro’dan bazı önemli metriklere ve içgörülere göz atalım.

InvestingPro Verileri 218,29’luk bir F/K Oranı (Düzeltilmiş) ortaya koymaktadır ki bu başlangıçta yüksek görünebilir; ancak şirketin 0,38’lik PEG Oranı, beklenen kazanç artışının bu değerlemeyi haklı çıkarabileceğini göstermektedir. Ayrıca, 3,64’lük Fiyat / Defter değeri ile yatırımcılar şirketin net varlıklarına göre piyasa değerlemesini makul bulabilir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir InvestingPro İpucu, InfuSystem’in bu yıl net gelir artışı yaşayacağının öngörüldüğünü, bunun da şirketin yüksek tek haneli gelir artışı ve yüksek onlu seviyelerde düzeltilmiş FAVÖK için iyimser görünümüyle uyumlu olduğunu vurguluyor. Bir başka ipucu da InfuSystem’in yakın vadeli kazanç büyümesine göre düşük bir F/K oranıyla işlem gördüğünü ve bunun şirketin büyüme yörüngesine inananlar için cazip bir yatırım fırsatına işaret edebileceğini gösteriyor.

InvestingPro ayrıca InfuSystem için kendi platformları üzerinden erişilebilen ve yatırımcılara şirketin finansal sağlığı ve piyasa konumu hakkında daha derin bilgiler sağlayan 6 ek ipucu listeliyor. Bu detaylı analizlerle ilgilenen okuyucular, InvestingPro’da INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde edebilirler.

Rich Dilorio’nun şirketin stratejik odağı ve Cihaz Çözümleri işi ile Yara Bakımı girişimlerinden beklenen katkılar hakkındaki yorumları, InfuSystem için ileriye dönük emin bir yol olduğunu gösteriyor. Şirket BT ve iş uygulamalarına yatırım yapmaya devam ederken, InvestingPro ‘nun bu görüşleri yatırımcıların InfuSystem hisselerinin potansiyeli hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu