Haber

İsrail ordusu Gazze’de esir tutulan İsraillilerin ailelerine bilgi verdi

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde esir tutulan 210 İsraillinin ailelerine bilgi verildiğini duyurdu.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, video mesajında ​​Gazze’de esir tutulan İsraillilere değindi.

Hagari, şu ana kadar 210 İsrailli mahkumun kimliğini tespit ettiklerini ve bu kişilerin Gazze’de rehin tutulduğunu ailelerine bildirdiklerini söyledi.

Bunun toplam esir sayısı olmadığını ve İsrail ordusunun kayıp İsraillilerle ilgili bilgileri araştırdığını belirten Hagari, “Görevleri herkesi evlerine döndürmek” dedi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, dün gece Katar’ın çabalarına yanıt olarak iki ABD’li mahkumu (anne ve kız) insani gerekçelerle serbest bıraktıklarını duyurdu.

İsrail-Filistin çatışması

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e yönelik “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir saldırı başlattı.

Gazze’den İsrail’e binlerce roket atılırken, Filistinli silahlı gruplar da Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı’na baskın düzenleyerek ele geçirdi.

Silahlı gruplar daha sonra buradan İsrail içindeki yerleşim yerlerine girdi ve İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı.

Gazze’den düzenlenen saldırılarda 306’sı asker olmak üzere 1.400 İsraillinin öldüğü, 4.834 İsraillinin de yaralandığı bildirildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 1524’ü çocuk 4 bin 137 kişinin öldüğünü, 13 binden fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 84 Filistinlinin öldüğü belirtildi.

İsrail’in saldırılarında 16 gazeteci hayatını kaybetti.

habergonen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu