Haber

İBB, Tuzla İçmeler Araç Üst Geçit Köprüsü’nü Yeniledi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Tuzla D100 güzergahında teknik ömrünü tamamlayan ve yeterli şeritleri bulunmayan İçmeler Araç Üst Geçit Köprüsü’nü yeniliyor. 20 Kasım Pazartesi günü başlayacak çalışma kapsamında trafik akışı da değişiyor.

İBB Teknik İşler Dairesi Başkanlığı, Tuzla’da D-100 (E-5) Otoyolu ve yan yol çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda en değerli projelerden biri olan Tuzla İçmeler Araç Üst Geçit Köprüsü’nün yenileme çalışmaları başlıyor.

Teknik ömrü tamamlanan mevcut Tuzla İçmeler Araç Üst Geçit Köprüsü; D-100 Karayolu’nun tek şerit 5 şerit, 3 şerit ana yol ve 2 şerit yan yol olarak çalışmasına yetecek açıklık bulunmuyor.

D-100 KARAYOLU AYRICA TEK YÖNDE 5 ŞERİT OLARAK DÜZENLENECEK

Yapılacak çalışmayla D-100 Karayolu tek yönde toplam 5 şeritli olarak düzenlenecek, teknik ömrü tamamlanan Tuzla İçmeler Araç Köprüsü ise yıkılarak depreme dayanıklı olacak şekilde yeniden inşa edilecek.

20 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayacak çalışmalarda İçmeler Araç Köprüsü 4 ay süreyle araç ve yaya trafiğine kapatılacak. İçmeler Mahallesi’nden Tuzla Devlet Hastanesi ve D-100 Ankara istikametine gitmek isteyen araçlar İncesu Caddesi üzerinden Yılmazlar Caddesi güzergahını takip edecek.

Evliya Çelebi Mahallesi’nden D-100 Edirne ve İçmeler Mahallesi istikametine gitmek isteyen araçlar Piri Reis Caddesi, Hatboyu Caddesi, Genç Osman Caddesi, Mustafa Kemal Caddesi ve Rauf Orbay Caddesi üzerinden gidecek.

Kaynak: ANKA / Emlak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu