Haber

Hindistan’daki Tren Kazasında 11 Kişi Hayatını Kaybetti

YENİ DELHİ, 30 Ekim (Xinhua) — Hindistan’ın güney Andhra Pradesh eyaletinde meydana gelen tren kazasında en az 11 kişi öldü, 50 kişi de yaralandı.

Yetkililerden Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre kaza, Pazar akşamı eyaletin başkenti Vishakhapatnam’ın yaklaşık 68 kilometre kuzeyindeki Vizianagaram ilçesindeki Howrah-Chennai hattında sinyali kaçıran yolcu treninin çarpması sonucu meydana geldi. arkadan başka bir tren.

Kazada 3 vagon raydan çıkarken, afet müdahale görevlisi de kısa sürede olay yerine geldi. Kurtarma çalışmaları gece boyunca devam etti.

Doğu Yakası Demiryolları Halkla İlişkiler Başkanı Biswajit Sahu, “Şu ana kadar aldığımız bilgilere göre 11 kişi hayatını kaybetti, 50 kişi de yaralandı” dedi. Sahu, arama kurtarma çalışmalarının tamamlandığını, artık enkaz kaldırma çalışmalarına odaklandıklarını belirtti.

Sahu, kaza nedeniyle 18 tren seferinin iptal edildiğini, 22 trenin ise diğer sınırlara sevk edildiğini söyledi.

Hindistan Demiryolları Bakanı Ashwini Vaishnaw, hayatını kaybedenlerin ve ağır veya hafif yaralananların ailelerine maddi destek sağlanacağını duyurdu.

Kaza, 12 Ekim’de doğudaki Bihar eyaletinde bir yolcu treninin raydan çıkıp 4 kişinin ölümüne yol açmasının ardından bu ay yaşanan ikinci büyük tren kazasıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu