Haber

Hastanede yeni yaşına giren depremzede Mehmetcan’ın Beşiktaş’tan temennisi

Adıyaman’da 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde yaşadıkları apartmanın enkazından 72 saat sonra kurtarılan Mehmetcan Yaşar, tedavi gördüğü hastanede yeni yaşına girdi.

Adıyaman’da 11’inci sınıf öğrencisi Yaşar’ın ailesiyle birlikte yaşadığı Ali Taş Mahallesi’ndeki 6 katlı bina, merkezi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 büyüklüğündeki depremde çöktü.

Enkaz altında kalan Yaşar, 72 saat sonra yardım ekiplerinin çalışmasıyla enkazdan çıkarılarak Adıyaman’da hastaneye kaldırıldı. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Yaşar’ın iki bacağı diz üstü kesildi.

Yaşar daha sonra uçak ambulansıyla İzmir Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan annesinin yanına getirildi. Yaşar’ın tedavisi hastanenin yoğun bakım ünitesinde devam ediyor.

Yeni yılı hastanede kutladılar

Yaşar’ı ziyaret eden gönüllüler, 16. yaş gününü pasta keserek kutladılar.

Hangi takımı tuttuğu sorulduğunda pastanın üzerindeki mumları üfleyen Mehmetcan Yaşar, “Kartal Pençesi” hareketi yaparak Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi.

Mehmetcan’a Beşiktaş’tan ne istediği sorulduğunda, “Bir kez ziyaretime gelebilirlerse çok sevinirim. Ayrıca gelirlerse formayı da yanlarında getirmeyi unutmasınlar. Öpüyorum” dedi. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu