Ekonomi

Getir’den Avrupa’da iş birliği

Şirket açıklamasına nazaran, iş birliği kapsamda, Getir’in ürün portföyünün tamamı Just Eat Takeaway.com kapsamındaki uygulamalara entegre edilecek ve Getir ürünlerini sipariş eden tüketicilerin teslimatı Getir kuryeleri tarafından yapılacak.

Gelecek hafta Almanya’da başlayacak iş birliği ile Getir’in yaklaşık 2 bin ürünü, Just Eat Takeaway.com’un Almanya’daki cep telefonu uygulamasında ve internet sitesinde satışa sunulacak. Gelecek haftalarda ise İngiltere, İspanya, İtalya ve Fransa’da da hayata geçecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Getir Avrupa Bölge Genel Müdürü Turancan Salur, “Just Eat Takeaway.com müşterileri çok daha geniş bir eser yelpazesinden seçim yapma imkanına kavuşacak. Getir de daha büyük bir tüketici tabanına erişerek, Avrupa çapındaki büyümesini sürdürecek.” sözlerini kullandı.

Avrupa’nın market sektöründeki ilk decacornu Getir, 3 kıtada, 9 ülkede kullanıcılarına hizmet veriyor.

Getir, geçen yıl ocak ayında İngiltere ile başladığı yurt dışı faaliyetlerine kısa sürede Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda ve Portekiz’i de ekledi. Geçen yıl kasım ayında ABD pazarına giriş yapan Getir, Türkiye’nin 81 vilayetine ek olarak yurt dışında 48 kentte faaliyetlerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu