Ekonomi

General Electric dördüncü çeyrek tahminlerini aştı ancak hisse senedi zayıf görünüm nedeniyle %7 düştü

General Electric’in (GE) hisseleri, şirketin mali analistlerin öngördüğünden daha düşük bir ilk çeyrek kazanç tahmini açıklamasının ardından Salı günü piyasa öncesi işlemlerde %6,7 oranında değer kaybetti.

Şirket, dördüncü çeyrekte hisse başına 1,03 dolar kazanç bildirdi; bu, analistlerin hisse başına 0,89 dolar varsayımından daha yüksekti. Şirketin düzeltilmiş geliri, 17,25 milyar dolarlık ortalama varsayımı aşarak 18,5 milyar dolara ulaştı.

General Electric, elektrik segmentinden önceki yılın aynı çeyreğine göre %15 artışla ve 4,89 milyar dolarlık beklentilerin üzerinde 5,79 milyar dolar gelir elde etti. Dördüncü çeyrekte yenilenebilir enerjiden elde edilen gelir, bir önceki yıla göre %23 artarak 3,65 milyar dolarlık tahminlerin üzerinde 4,21 milyar dolara yükseldi.

Şirketin enerji segmentindeki organik gelir artışı bu çeyrekte %12 olurken, analistler %0,62’lik bir düşüş bekliyorlardı. General Electric, enerji operasyonlarından önceki yılın aynı çeyreğine göre %9,7 artışla 759 milyon dolar kar elde etti ve 594,7 milyon dolarlık tahminleri aştı.

Şirketin düzeltilmiş serbest nakit akışı, 2,87 milyar dolarlık beklentilerin üzerinde 2,96 milyar dolar oldu.

Dördüncü çeyrekteki güçlü sonuçlara rağmen, ilk çeyrekte beklenenden zayıf kazanç görünümü, GE’nin hisse senedi fiyatlarının piyasa öncesi işlemlerde düşmesine neden oldu. Şirket, ilk çeyrekte hisse başına kazancın, hisse başına 70 sentlik ortalama tahminin altında, 60 ila 65 sent aralığında olmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu