Ekonomi

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Tarım Kredi Kooperatifi ile görüşerek zeytin alım fiyatlarını artırdı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan çiftçiler için çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl çokça eleştiriye konu olan Tarım Kredi Kooperatifi Gemlik zeytin alım fiyatları, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan’ın yaptığı görüşmeler sonucunda yaklaşık yüzde 20 oranında arttı.

Tarım Kredi Kooperatifi yöneticilerine teşekkür eden Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Türkiye ve Avrupa’da marka tescili olan zeytinlerimizin ve yıl boyu zeytin yetiştirmek için çabalayan çiftçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Zeytin fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, “Çiftçilerimiz hasat zamanında ödemek üzere kooperatiflerimizden kredili gübre ve mazot alırken Tarım Kredi Kooperatifi’nin açıkladığı zeytin fiyatları çiftçilerimizi sevindirmedi. Bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet aldım. Konuyu Tarım Kredi Kooperatifi yetkililerine bildirdim.” Bugün kooperatifimiz yeni fiyat listesi açıklayarak alım fiyatlarını bazı ölçeklerde yaklaşık yüzde 20 oranında artırdı. Çiftçilerimizin haklı isyanını duyunca yeni zam fiyatlarını açıklayan Tarım Kredi Kooperatifimize teşekkür ediyorum. Bu uğurda mücadele eden çiftçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu