Haber

Fatih Altaylı, Çocuklarını Cezaevi Ortamı Dışında Görmek İsteyen Dilan Polat’ı Kınadı

Açıklamalarıyla sosyal medyada infial yaratan gazeteci Fatih Altaylı, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı gibi iddialarla tutuklanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında söyledikleriyle dikkat çekti. Cezaevinde fenalaşan ve iki çocuğunu görmek isteyen Dilan Polat’a sert çıkışan Altaylı, ‘Onların çocukları var.. Muz!’ dedi. Diyerek tepki gösterdi. ?

Uzun süredir lüks yaşamlarıyla dikkat çeken Dilan Polat ve eşi Engin Polat, kendilerine en çok sorulan soru: “Bu değirmenin suyu nereden geliyor?” sorusuyla birlikte gündeme geldi.

Gözler önünde lüksün ötesinde bir hayat yaşayan Polat çiftinin hayatı, MASAK’ın radarına girdikten sonra mal varlıklarına el konulmasıyla alt üst oldu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan ve Engin Polat hakkında ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi’, ‘Vergi Usul Kanununa Muhalefet’ suçlarından soruşturma başlattı. 213′, ‘7258 Sayılı Kanuna İtiraz’.

1 Kasım’da gerçekleştirilen operasyonda aralarında Engin ve Dilan Polat, Sıla Doğu, Kürşat Polat, Sezgin Polat, Ahmet Gün’ün de bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı.

Karakolda yürütülen işlemler tam dört gün sürdü. Söz konusu sorgunun tamamlanmasının ardından aralarında Dilan Polat ve Engin Polat’ın da bulunduğu 24 şüpheliden 18’i Anadolu Adalet Sarayı’na getirilerek hakim karşısına çıktı.

6 şüpheliyi adli denetimle serbest bırakan hakimlik, aralarında Dilan ve Engin Polat’ın da bulunduğu 12 şüphelinin daha tutuklanmasına karar verdi.

Hem gözaltında hem de duruşma sırasında ağlayan Dilan Polat’ın, Silivri’deki Marmara Cezaevi’ne gönderildikten sonra rahatsızlanarak revire kaldırıldığı iddia edildi.

Buradaki ilk isteği çocuklarını görmek olan Dilan Polat’ın, “Çocuklarımın beni burada görmesini istemiyorum. Cezaevi ortamında görünmek istemiyorum” dediği iddia edildi.

Açıklamalarıyla gündeme gelen gazeteci Fatih Altaylı, çocuklarıyla dışarıda buluşmak isteyen Polat’ı azarladı.

Altaylı, ”Bunların çocukları var… Muz! Çocuklarını düşünseydin zaten bu saçmalığa bulaşmazdın. “Bunu yaptım ama bir çocuğum var, ne harika bir hayat!” dedi ağzını ve gözlerini kapatarak.

Fatih Altaylı’nın Dilan Polat için “Hiç acıma yok!” dediği anları izleyebilirsiniz. işte ?

Peki Altaylı’nın bu sözleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu çok sert bir görüş mü, yoksa haklı mı?

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu