Ekonomi

Emirates, filosunun yeni tasarımını tanıttı

Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olan Emirates’in özgün tasarımı yenilendi.

Emirates Havayolu Lideri Sir Tim Clark “Uçak görünümü, herhangi bir havayolu şirketi için en hızlı tanınırlığı sağlayan marka özelliğidir. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanında uçtuğumuz tüm şehirlerde gururla taşıdığımız ve sergilediğimiz benzersiz kimliğimizin görsel bir temsilidir. Kuyruk tasarımındaki BAE bayrağı ve Arap kaligrafisi gibi kimliğimizin temel unsurlarını kaybetmeden görünümümüzü modernize ediyor ve yeniliyoruz.”

Dikkatli uçak gözlemcileri ve fanlar, kuyruk tasarımı ve kanat uçlarındaki değişiklikleri hemen fark edeceklerdir. Bu son tasarımda, Emirates kuyruk tasarımındaki BAE bayrağı, 3D efekt çizimiyle çok daha dinamik ve uyumludur. Kırmızıya boyanmış kanat uçlarında beyaz Arapça kaligrafi ile yazılmış Emirates logosu böylece göze çarpıyor. Uçağın pencere tarafında seyahat eden yolcular, gövdeye bakan kanat uçlarına boyanmış BAE bayrağı renklerini fark edeceklerdir.

Ana gövdede İngilizce ve Arapça imzalı altın renkli “Emirates” yazısı da daha kalın ve %32,5 daha büyük yazı tipleriyle. “Emirates.com” web sitesi URL’si tasarımdan çıkarılırken, Emirates, 2005 yılında tanıtılan ikonik kırmızı markasını uçağın kalbinde korudu.

Emirates, lansmanından bu yana yalnızca üç kez yeniden tasarladı. Havayolunun 1985 yılında kurulmasının ardından, 14 yıl sonra, Emirates’in ilk Boeing 777-300 uçağının 1999 Dubai Airshow’da teslim edilmesiyle orijinal görünümü ilk kez yenilendi.

Emirates’in en son tasarımına sahip ilk uçak, A6-EOE tescilli Airbus A380 idi. Emirates Engineering’deki yenileme çalışmaları tamamlandıktan sonra bu ayki ilk uçuşunu EK51 sefer sayılı seferi ile 17 Mart’ta Münih’e yaptı.

İlk uçağın Dubai’deki Emirates Engineering’de yeni görünümüne kavuştuğu hızlandırılmış videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Uçağın yeni görünümü kademeli olarak tüm Emirates filosuna uygulanacaktır. 17’si Boeing 777 olmak üzere toplam 24 uçağın 2023 yılı bitmeden yeniden tasarlanması bekleniyor. Ağustos 2024 prestijiyle filoya dahil edilecek Airbus A350 uçağı ve filoya katılacak tüm yeni Emirates uçakları artık 2023 yılı sonuna kadar teslim edilecek. çok yeni bir görünüm.

1985 yılında Emirates’in yepyeni görünümü, İngiliz tasarım firması Negus & Negus tarafından tasarlandı. Havayolunun sonraki tüm uçak renkleri, şirket içi tasarım grubu tarafından oluşturuldu. Yıllar boyunca, Emirates’in sayısız renkli ve göz alıcı uçak görünümleri, sponsorluk marka ortaklıklarına ve BAE’nin 50. yıl dönümü ve Expo 2020 Dubai gibi özel günlere özgü tasarımlara yer verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu