Haber

Edirne Valisi’nden uyuşturucuyla mücadele mesajı

Erdoğan DEMİR-Keşan Postası (EDİRNE İGFA)
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Karaağaç Mahallesi’nde STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Karaağaç İlçesinde gerçekleştirilen toplantıda, Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM) ve Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından STK temsilcileri, kanaat önderleri ve diğer katılımcılara uyuşturucuyla mücadele konusunda bilgi verildi.

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Vali Kırbıyık, özellikle ilaçla mücadelede önleyici faaliyetlerin çok değerli olduğunu belirtti.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık; “İnsanların helal yoldan ilaç temin etmesi mümkün değil. Bu nedenle ya gasp ya da hırsızlık olaylarına bulaşırlar. Ancak tamamen kendi sağlığını, kendi geleceğini riske atıyor. Aileler de olumsuz etkileniyor. Bu çocukları sosyal hayata yeniden kazandırmamız neredeyse imkansız hale geliyor. Bu nedenle en değerli fonksiyonumuz önleme olmalıdır. Bu konuda hep birlikte mücadele edeceğiz, ilin valisi olarak elimizden geleni yapacağız. İlgili kurumlarımızın yetkilileri burada, sorumluluk alacaklar. Ancak bu sadece halkın işi değil. Vatandaşlarımızın, mahalledeki büyüklerimizin ve kanaat önderlerimizin bu çalışmaya destek vermesi çok değerli. Nereye gidersek gidelim, bize uyuşturucular hakkında bazı bariz şeyler söylendi. Ancak bu konudaki raporların sayısı oldukça azdır. Bu mekanizmayı aktif olarak çalıştırmamız gerekiyor. Bu konuda sürece katkı sağlamanızı istiyorum. Bu, gençlerimizin hayatını ne kadar etkileyebilirsek ve ne kadar çok insanı bu hastalıktan uzak tutabilirsek kendimizi başarılı sayacağımız bir süreç. O yüzden bu akşam hem YEDAM, hem Sağlık Müdürlüğümüz hem de emniyetten arkadaşlarımız bu konuda bilgi verecek. Dediğim gibi ilaçlarla mücadelede bize vereceğiniz takviye çok değerli. Özellikle bildirim mekanizmasının aktif kullanımı için hazırlanan AHENGE adlı programı tanıtacaklar. Tüm vatandaşlarımızı bu çabamızda bize destek olmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yeşilay Danışma Merkezi (YEDAM) adına konuşan Sebahattin Bilgiç, YEDAM’ın faaliyetleri, bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadelede yapılan çalışmalar, verilen hizmetler ve dayanakları hakkında bilgi verdi.

Emniyet Müdürlüğü’nde görevli görevli NARKOTİM, Narkolog, Narkotik Rehberi”, “Narko Nokta”, “Narko Tırı” ve “Narko Nokta”, “Narko Tırı” ve yararlandırmak amacıyla hayata geçirilen Uyuşturucuyla Mücadele Uygulaması (UYUMA) ve ‘En Yeterli Narkotik’ Çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu kullanımının önlenmesi konusunda annelerin bilinçlenmesinden.Polis ‘Anne’ projeleri hakkında bilgi verdi ve çalışanlar AHENGE uygulamasını telefonlarına indirerek sürekli kullanmaya başladılar.
Toplantı sonunda Karaağaç Ardaspor kulübü sporcuları ile merkeze gelen Vali Kırbıyık, bir süre sohbet ederek başarılar diledi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, STK temsilcileri, katılımcılar ve Ardaspor kulübü sporcuları kadına yönelik şiddeti önlemek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla “El Kadına” pankartı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu