Haber

DSİ Palandöken Masters Koşu Grubuna çifte ödül

Erzurum’un gururu DSİ Palandöken Masters Koşu Grubu’na çifte ödül.

Her yerde ‘Maraton Kartalları’ olarak anılan DSİ Palandöken Ustalar Koşu Kümesi, Azerbaycan, Erzurum Gençlik ve Spor Federasyonu’nda gönülleri fethetti. Spor İl Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi de Maraton Kartallarını eşofman takımı ile ödüllendirdi. Çeşitli mesleklerden usta sporcuların yer aldığı ve 10 yılı aşkın süredir katıldıkları yarı maratonlarda Dadaş’ın göğsünü kabartan DSİ Palandöken Ustalar Koşu grubu, Bakü’den 8 koşucuyla, madalyalarla döndü. Rüzgarlar şehri olarak ünlenen Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen ‘Rüzgara Karşı Zafer’ Maratonu’nda sergilediği başarılı performansla Erzurum ekibi bir kez daha alkışlanırken, Toprağın adını duyurmanın gururunu yaşadılar. Dadaşlar’ın.

CELAL ARPACIK 3. OLDU VE ÖZEL ONUR BELGESİ ALDI

Erzurum DSİ Palandöken Ustalar Koşu Grubu’nda Muhammed Emin Kocaaliler, Mustafa Kara, Yurdal Topçuoğlu, Hikmet Maraşlı, Melih Leylioğlu, Emrullah Önalan, Emre Hancıgaz ve Aydın Ahmet Demir Rüzgara Karşı Kazanma Maratonu’nda 19.725 yarışmacı arasından ilk 2000’de yer aldı. Madalya ve sertifika aldı. Yaşı 70’in üzerinde ise DSİ Palandöken Ustalar Koşu Kümesi Celal Arpacık ile büyük gurur yaşadı. Arpacık, 70 yaş üstü kategorisinde Türkiye 3.’sü ve Erzurum’a bronz madalya getirdi. Ayrıca Dadaş Usta sporcuya Azerbaycan tarafından özel onur belgesi verildi.

ERZURUM GSİM’DEN HEDİYE

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Rüzgara Karşı Galibiyet Koşusu’nda fırtına gibi esen DSİ Masters Koşu Kümesi takımı için Kazım Karabekir Atletizm Pisti’nde ödül töreni düzenlendi. Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi ve Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Vahit Albayrak, DSİ Palandöken Ustalar Koşu kümesine eşofman grubu hediye etti.

GENÇLER İÇİN BÜYÜK BİR ROL MODELSİNİZ

Yazın sıcağında, kışın ayazda, sabahın ilk ışıklarında, akşam karanlığında, ramazanda iftardan önce her şart ve koşulda koşan DSİ Palandöken Ustalar Koşu Kümesi gönülleri fethediyor. atletizm konusunda gittikleri her yarışta takdir edilmekte ve Erzurum’u gönülden destekleyenler olarak alkışlanmaktadırlar.

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi de usta sporculara övgüde bulundu. Çelebi, “Sizler çeşitli mesleklerde atletizme gönül vermiş insanlarsınız. İlimizin gurur kaynağısınız. Spor yapmanın yaşı olmadığını tüm insanlara gösteriyorsunuz. Bu anlamda sizleri tebrik ediyoruz. Üyeler olarak DSİ Palandöken Ustalar Koşu Grubu’ndan her biriniz gençlerimiz için güzel birer rol modelsiniz. Çalışmalarınız gerçekten takdire şayandır.

TÜZEMEN’E TEŞEKKÜRLER

Takım koordinatörlüğünü Hikmet Maraşlı’nın yaptığı DSİ Palandöken Ustalar Grubu Üyesi ve TSK Disiplin Kurulu Başkanı Fatih Tüzemen, Spor Hizmetleri Müdürü Ahmet Çelebi’ye jestinden dolayı teşekkür etti. Tüzemen, “Arkadaşlarımız Bakü’de gerçekten tarih yazdılar. Özellikle Celal’in ağabeyi (Arpacık) 70 yaş üstü kategorisinde takdire şayan bir başarıya imza atarak koşu grubumuzun gurur kaynağı oldu. 17 bini aşkın sporcu arasından kendi yaş kategorisinde üçüncülük elde etti. Onur belgesi alan Celal abiyi tebrik ediyoruz” dedi. Bu arada yeni başarılara yelken açmaya hazırlanan DSİ Palandöken Ustalar Koşu Kümesi üyeleri Atletizm Tartan Pisti’nde sıkı bir formda antrenmanlarına devam ediyor. – ERZURUM

haberyerkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu