Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş arası çocukları Kur’an kurslarına davet etti

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu hafta yayınladığı Cuma hutbesinde, “4-6 yaş grubuna yönelik Kur’an kurslarımız önümüzdeki pazartesi başlayacak. Kurslarımıza gelemeyen kardeşlerimiz için online eğitimler düzenlenecek” denildi. Çocuklarımızı, gençlerimizi, kadın-erkek her yaştan çocuklarımızı, gerçek dini bilgilerin öğretildiği Kur’an-ı Kerim ile eğiteceğiz.” “Kurslarımıza sizleri de bekliyoruz.”

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün bugünkü Cuma hutbesinde, 4-6 yaş arası çocukların Kur’an kurslarına kaydolmaları için çağrıda bulunuldu. Bugünkü hutbesi şöyle:

“Önümüzdeki pazartesi yeni bir eğitim-öğretim yılı başlıyor. Milyonlarca çocuğumuz bilimin ve aklın evi olan okullarımızla tanışacak. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı, vatanlarına faydalı nesiller olarak yetiştirmek hepimizin ortak görevidir. Millet ve insanlık.Öyleyse çocuklarımızı İslam’ın emrettiği bilgi ufku ile onların gözlerinin nuru olsun, Onu aklı, duyguları ve amelleri birbiriyle uyumlu bir mümin olarak yetiştirelim.Bu vesileyle tüm çocuklarımıza dua ediyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ailelerimize ve milletimize hayırlar getirmesini Yüce Rabbim’den niyaz ediyorum.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarımız önümüzdeki pazartesi başlayacak. Tüm Kur’an Kurslarımız 18 Eylül’de açılacak olup, kayıtlarımız devam etmektedir. Ayrıca kurslarımıza gelemeyen kardeşlerimiz için online eğitimler düzenlenecektir. “Çocuklarımızı, gençlerimizi, kadın-erkek her yaştan çocuklarımızı, özgün dini bilgilerin öğretildiği Kur’an kurslarımıza bekliyoruz.”

haber-almus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu