Haber

DEM’den İmamoğlu itirafı: Bizim sorunumuz değil

Başak Demirtaş’ın adaylık açıklamasının ardından DEM Partisi liderleri yeni seçim stratejilerine ilişkin açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre Selahattin Demirtaş da DEM Partisi’nin yerel seçimlere organize bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirtti. Demirtaş, son genel seçimde yaşanan kayıpların telafi edilmesi gerektiğini belirtti. “DEM Parti kimsenin desteği değildir”dedi.

“GÜÇLÜ BİR GÜÇLENME GÖRMEDİK”

Edirne Cezaevi ziyaretinin ardından yaptığı açıklamalarda, Sakık ve Demirtaş’la yaptığı görüşmeyi ve DEM Partisi’nin büyükşehirlerde kendi adaylarıyla seçime girmesini değerlendirdi. Demirtaş’ın babasına başsağlığı dileklerini ileten Sakık, Demirtaş’la yaptığı görüşmeyi de aktardı. Sakık, DEM Partisi’nin büyükşehirlerde kendi adaylarını çıkarması gerektiğini ifade ederek, “Kişisel kanaatimce 2 seçimde CHP adaylarına oy verdik ama bize karşı yapılan antidemokratik saldırılara karşı bir iki zayıf tepki dışında güçlü bir destek alamadık.”söz konusu.

“BİZ KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİMLERE GİDECEĞİZ DİYORUZ, ONLAR ‘İMAMOĞLU KAYBEDER’ DİYOR”

Bu konuda üssün önemli etkisi olduğunu belirten Sakık, şöyle konuştu: “Biz onlarla herhangi bir protokol imzalamadık, hiçbir beklentimiz de yoktu, sadece demokrasi talebinde bulunduk.” söz konusu. Sakık, seçime kendi adaylarıyla gireceklerini söylediklerinde bazı kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kaybedeceği gerekçesiyle bu karara tepki gösterdiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: “Şimdi seçime kendi adaylarımızla gireceğiz diyoruz, ‘İmamoğlu kaybedecek’ diyorlar. Bu bizim sorunumuz değil. “Bizim için önemli olan benzer iki bloğun kaybedip kazanması değil, demokratik siyasetin 3. yol siyaseti olarak gelişmesidir.”

“HAYAL KIRIKLIĞIYIZ”

Sakık, geçmişte CHP’ye verdikleri destekten dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını, özellikle İstanbul ve Ankara’da hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtti. “CHP’nin belediyelerin etrafında milliyetçi ve Kürt karşıtı grupları topladığını gördüler” dedi.Gizli Sakık, “CHP seçimi kazanmasına rağmen belediyelerde Kürtlere hak tanımadı ve belediyeler İYİ Parti ve MHP’nin “arka bahçesi” oldu”söylenmiş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu