Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kara harekatı mesajı sonrası, Dışişleri Bakanlığı’ndan dikkat çeken paylaşım

Geçtiğimiz hafta Taksim İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırıda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaşanan hain saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak‘ın kuzeyindeki terör gayelerini Pençe Kılıç harekatıyla yerle bir etti.

184 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Pençe Kılıç Harekatı’nın başlangıcından bugüne kadar kara ateş dayanak vasıtaları ve uçaklar tarafından 184 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Pençe Kılıç Harekatı’nda 89 hedef imha edildi.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Bölgede sıcak gelişmeler yaşanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan harekatların süreceğine ve operasyonun karadan da yapılabileceğine yönelik sinyal verdi. Erdoğan, “Birkaç gündür uçağımızla, topumuzla, SİHA’mızla teröristlerin doruğundayız. En kısa müddette tankımızla askerimizle hepsinin kökünü kazıyacağız. Bunu da bu türlü bilin.” dedi.

Bu noktada gelişmeler takip edilirken Dışişleri Bakanlığı’nın Twitter hesabından bir paylaşım yapıldı. “Tampon bölge”nin tanımı yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı: “Çeşitli nedenlerle, bilhassa çatışması mümkün bölgeler ortasında bulunan taraflı yahut tarafsız bölge.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu