Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan 37 belediye başkan adayını açıkladı

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Değerli İstanbullular, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. AK Partimizi temsil edecek adayları 31 Mart’ta kademeli olarak milletimizin beğenisine sunuyoruz. 7 Ocak’ta da aralarında Murat Kurum’un da bulunduğu 27 ilin adaylarını tanıttık. Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz illeri de açıkladık.

Bugün AK Partimizi ve Cumhur İttifakımızı İstanbul’da temsil edecek adaylarımızı açıklıyoruz.

Amacımız bizzat bazı yerlere giderek, bazı yerlere ilçe başkanlarımızı göndererek aday tanıtım toplantılarımızı tamamlamaktır.

Seçim dönemlerini tempoyu daha da artırmak, muhabbet saflarını kapatmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Hele ki söz konusu İstanbul olunca yaptığımız işin hem bizim hem de sizler için ayrı bir anlamı var. Böyle bir şehri başka türlü sahiplenmek mümkün değildir.

Yahya Kemal ne diyor;

Dün sana yukarıdan baktım sevgili İstanbul.
Gezmediğim, beğenmediğim hiçbir yer görmedim.
Ömrüm uzun, dilediğin gibi otur gönül tahtına
Basit bir mahalleyi bile sevmek bir ömre bedeldir.

Biz böyle sevdik, böyle seviyoruz. Binlerce yıldır her dünyanın hayali olan İstanbul’a hizmet etme şansımız da oldu. Bu İstanbul’a hizmet etmek için bundan 30 yıl önce milletimizden önce altyapısı çökmüş, insanın hiçe sayıldığı bir şehirle karşı karşıyaydık. Koku nedeniyle Haliç’e yaklaşmak mümkün olmadı. Ben Kasımpaşalıyım. Haliç’te doğdum, büyüdüm ve yaşadım. Maalesef bu Haliç’i temizlemeye başladık ve sonra bugünkü Haliç oldu. O tarih itibarıyla Haliç’ten 9,5 milyon metreküp toprak çıkardık. Bu çamuru 9,5 km uzaklıktaki Alibeyköy’deki taş ocağına taşıdık. Günümüzde insanlar bunu yapabilir mi?

“İSTANBUL 5 YILDA ÇEYREK ASIRLIK İRTİFA KAYBI YAŞADI”

Temel atma töreni düzenliyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Akan suyun olmadığı, ulaşımın bozuk olduğu, kirli sokakların, trafikte canlarını harcayan insanların, her yerde tellerin olduğu bu İstanbul fotoğrafı bizi hem üzdü hem de üstlendiğimiz sorumluluğu hatırlattı. Bu manzarayı bitirmek için imkanları seferber ettik. Bahanelerin arkasına saklanmak yerine İstanbulluların acısını dindirmeye odaklandık. Çok şükür tüm temel sorunları kısa sürede çözdük. Maalesef son 5 yılda İstanbul yine bu ihmallere maruz kaldı. 5 yıl gibi çok kısa bir sürede neredeyse çeyrek asırlık irtifa rekorlarına imza attı. İstanbul’un yönetimini eline alanlar tuğla üstüne tuğla örerek değil, temel atma töreniyle işe başladılar. Haliç’e arıtılmamış su deşarj edilince yeniden koku gelmeye başladı. Haliç 1994 yılından bu yana yürüttüğümüz çalışmaların bir bölümüydü. Dikey bahçeleri yok ederek bunu devam ettirdiler.

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu