Haber

Çankaya’da Emek Emek Temizliği

Çankaya Belediyesi ilçenin tüm mahallelerini gece gündüz temizliyor. Belediye, 925 işçi ve 125 araçla Çankaya’nın her karışını temizliyor.

 

Türkiye’nin en büyük ilçe belediyelerinden biri olan Çankaya’da Çankaya Belediyesi temizlik görevlisi, sağlıklı bir şehir için gece gündüz çalışarak ilçenin her karışını 7/24 temizliyor. Belediye, 125 araç ve 925 işçiyle temizlik faaliyetlerini yürütüyor.

 

ÇÖPÜN ÇIKARILMA ZAMANI ÖNEMLİ

Mühye bölgesindeki temizlik bölgesinde bulunan araçlar akşam saat 21.00’de yola çıkarak ilçenin dört bir yanına dağılıyor. Trafik yoğunluğunun en az olduğu saatlerde çöp konteynırlarını boşaltan gruplar vatandaşlara da kolaylık sağlıyor. Çevre sağlığı açısından vatandaşların evsel atıklarını saat 21:00’de atması önem taşıyor.

 

HAFTANIN HER GÜNÜ 24 SAAT TEMİZLİK

Konteynerleri ve çevresini yıkayarak hijyen sağlayan temizlik grupları, kullanımı kolay kompozit çöp poşetlerinin yerini de sıklıkla alıyor. Belediye grupları da plan dahilinde ev eşyaları ve budama artıklarını topluyor. Şehir merkezinde gece gündüz çalışan gruplar, zamansız bırakılan çöpleri küçük çöp kamyonlarıyla topluyor.

 

GÖREVDE MOBİL JET YIKAMA

İlçe genelinde düzenli olarak çöp toplama ve sokak temizliği çalışmaları yürüten Çankaya Belediyesi, toplu temizlikle sağlıklı bir kent ortamı oluşturmak için çalışıyor. Vatandaşların sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmesi için pazar yerlerinde yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmaları, bölgenin ve pazarın durumuna göre çöp toplama, ilaçlama ve yıkama çalışmaları olarak sürdürülüyor. Vatandaşların ve araçların kaymasını ve kaza yapmasını önlemek amacıyla konteynerin etrafındaki yağ ve kir tabakaları ilaçlı su ile temizleniyor. İlçedeki konteynerler ve yıkanması gereken noktalar, 1 ton su kapasitesiyle çalışabilen, su tasarrufu sağlayan ve yüksek basınçlı Portatif Jet Yıkama Aracı ile temizleniyor.

 

ŞEHİR MERKEZİNDE DİKKATLİ TEMİZLİK

Başkentte merkezi konumda bulunan Kızılay bölgesinde temizlik çalışmalarına ağırlık veren Çankaya Belediyesi, vatandaşların ve esnafın temiz bir çevrede yaşaması için çaba harcıyor. İşletmelerin yoğun olarak faaliyet gösterdiği Kızılay bölgesine yer altı konteynerleri kuran Çankaya Belediyesi, böylece çöplerden kaynaklanan kokunun da önüne geçiyor. Çankaya genelinde direklere asılan kompozit çöp poşetleri vatandaşların çöplerini hızlı bir şekilde bertaraf etmelerine olanak sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu