Haber

Bahçeli’den ‘aşure’ mesajı: Çıkarlarının kölesi haline gelen çevreler…

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Hz. Muhammed’in torunu Hz. Hüseyin ve ailesinin Kerbela’da katledilmesinin yıl dönümünde sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

Bahçeli mesajında, “Anılara o kadar çok anı kazınmış, o kadar çok anı gözyaşıyla karışmış ki, yüzyıllar geçse de yükünden, o günün ıstırabından hiçbir şey kaybetmiyor. Kerbela’da mazlumlar katledildi.1384 yıl önce bugün, 1384 yıl önce bugün Efendimiz Resulallah’ın Cennet gençliğinin efendisi olarak da nitelendirilen ve tarif edilen Gülzar’ına sevgili torunu Hz. Şiddetin gölgesi Kerbela’nın kızgın kumlarına düşmüş, Müslümanların yüreği yanmıştır.Kerbela şehitleri bizim şehitlerimizdir, onların davası hepimizin davasıdır.”

‘KERBELA OLAYINDAN KULLANILMIŞ DURUMDAN DERS ÇIKARMAK İÇİN’

Bahçeli mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Hz. Hüseyin’in şehadeti ile sönmeyecek olan meşale, adalet, ahlak ve hakikat ufkunu çok daha parlak bir şekilde aydınlatmıştır. Yezid, düşmanlığın, düşmanlığın, hizipçiliğin, fitnenin, zulmün ve kutuplaşmanın simgesidir. inançlarından asla dönmeyen bir iradenin abidesi.Bize düşen görev Kerbela hadisesinden ibret ve ibretler almak, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi yok etmek isteyen karanlık odaklara geri adım atmadan direnmektir. karşılık verilmesi Yezid’in harekâtını durduracak ve nihayetinde harap edecektir.Şehadet şerbetinden içen tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve taziye ile anıyor, Muharrem ayının ve Aşure gününün barış, esenlik kapılarını açmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. ve iyilik.” (HABER MERKEZİ)

haber-atabey.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu