Haber

Avukat Veysi Eski: İstanbul Barosu arkadaşımızı yüzüstü bıraktı

İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamada Zafer Partili Ahmet Taşkaya, İstanbul Barosu’na bağlı avukat Jiyan Tosun’u hedef gösterek bombalı saldırıda isminin geçtiğini iddia etti. Taşkaya kısa bir süre sonra Tosun’u maksat gösterdiği paylaşımını silse de Tosun’la ilgili hedef göstermeler devam etti. Avukat meslektaşları ise Tosun’un patlama yaşandığı sırada kendisinin Küçükçekmece’deki karakolda müvekkillerine hukuki destek verdiğini söyledi.

‘BARO, AVUKATI YÜZÜSTÜ BIRAKTI…’

Avukat Veysi Eski ise Tosun’la ilgili gaye göstermeler arttığı için Adalet Bakanlığı ve İstanbul Barosu Lideri Filiz Saraç ile baro lider yardımcısı Ali Gürbüz’ü aradığını ancak geri dönüş alamadığını belirtti.

Avukat Eski şunları söyledi: “Meslektaşımız Jiyan hedef gösterildikten sonra can güvenliğinden endişe ettik. Kendisi patlamanın yaşandığı sırada karakolda müvekkilleriyle birlikteydi. Jiyan haberi öğrendikten sonra baro başkanı Filiz Saraç’ı aradı lakin baro lideri mevzuyla ilgilenmedi. Daha sonra ben arayınca telefonlara karşılık vermedi. Bu defa de kendilerine ileti atarak durumla ilgilenmelerini talep ettim. Lakin iletisi görmesine karşın geri dönüş yapmadı. Bu sefer de baro lider yardımcısı Ali Gürbüz’ü aradım. Maalesef Gürbüz’den de cevap alamadık. Ortada gaye gösterilen bir avukat var. Kendisinin hiçbir biçimde hususla ilgisi bulunmadığı tüm kamuoyunca biliniyor. İstanbul Barosu ise avukat meslektaşı yüzüstü bırakıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu