Haber

Avrupa Şampiyonu Dilek Koçak Erzurum’da Coşkuyla Karşılandı

İsrail’de düzenlenen Avrupa 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası’nda 1500 metre yarışında 4.16.86’lık derecesiyle Avrupa şampiyonu olan Dilek Koçak, memleketi Erzurum’da coşkuyla karşılandı.

Şehre uçakla gelen milli sporcu için Gençlik ve Spor Erzurum Havalimanı’nda. Sporİl Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılama töreni düzenlendi.

Dilek Koçak, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından sevgiyle karşılandı. Milli sporcuyu çiçekler ve davul zurna eşliğinde “bar ekibi” karşıladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk burada gazetecilere yaptığı açıklamada Dilek ve antrenörüyle gurur duyduklarını söyledi.

Avrupa şampiyonluğunun Erzurum ve Türkiye için çok değerli bir madalya olduğunu belirten Öztürk, şunları kaydetti:

“Gençlik ve Spor Bakanlığımızın son dönemde yaptığı çok değerli projeler var. Bunlardan biri de ‘Türkçe Olimpik Hazırlık Merkezleri’ projesi. Dilek de bu projeden gelen bir sporcu. İnşallah buradan olimpiyatlara gidecek. Avrupa Şampiyonası’nda aldığı dereceler çok değerli ve değerlidir” diyen Erzurum’da atletizmin ne kadar değerli bir branş olduğunu da ortaya koyuyor. Dilek’in mutlaka Erzurum’a ve ülkemize olimpiyat madalyası ile geleceğini ve bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandıracağını görüyoruz. Dilek’e güveniyor ve ona en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.”

Milli sporcu Dilek Koçak da kendisine destek olan herkese teşekkür etti.

Şampiyon olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu ifade eden Dilek, “Yarış çok hızlı geçti. Ülkemi en doğru şekilde temsil etmeye çalıştım. Bu yarış benim için bir başlangıçtı. .İnşallah çok daha ileri giderim.Daha önce olimpiyatları evimden televizyondan izliyordum.” ‘Koşacağım, onları geçeceğim’ derdim. Benim böyle bir hayalim vardı ve bunu gerçekleştirdim.” dedi.

Antrenör Fesih Doğan, yarışların yoğun tempoda gerçekleştiğini belirterek, “Bu bir başlangıç, gelecek yıl olimpiyatlar için bizi çok motive etti. Olimpiyatları geçerek ülkemizi en keyifli şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz.” Önümüzdeki yıl eşik.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Başa dön tuşu